فنآوری واقعیت مجازی دویدن را یاد نگرفته است!

واقعیت مجازی کماکان در ابتدای راه

از زمان عرضه دوربین‌های جهان‌نما یعنی مبلغان جاذبه‌های توریستی که اولین تلاش بشر برای برداشتن مرزهای بین فضای واقعی و مجازی بود تا به امروز که با نام « واقعیت مجازی » شناخته می‌شوند، بیش از نیم قرن گذشته‌است؛ اما کماکان وارثان آن‌ها هنوز نتوانسته‌اند به درستی بر روی پای خود بایستند!

اما این فنآوری دقیقا چه کاری می‌کند و کجای دنیای ما قرار دارد؟ استفاده از آن کی همه‌گیر می‌شود؟ (بیشتر…)

بازی کلش آو کلنز کماکان داغ و پرماجراست!

کلش آو کلنز

بررسی بازی کلش آو کلنز یا همون جنگ قبایل با محوریت اصلی دلیل بقای کاربران این بازی، موضوع ستون این ماه من توی شماره‌ی سوم و جدید ماه‌نامه‌ی دانش امروز بود که همین چند روز پیش چاپ و به صورت فیزیکی در استان اصفهان و به صورت دیجیتال در سطح کشور در دسترس قرار گرفت. (بیشتر…)

گرشاسپ ایرانی برای جهانی شدن همچنان باید بجنگد

گرشاسپ نمونه تولید از صنعت بازی‌سازی ایران

این روزها صنعت بازی‌سازی ، شرکت‌ها و افراد بسیاری را به خود جذب کرده‌است؛ اما مهمی که به سادگی نمی‌توان از کنار آن گذشت و می‌بایست در آن اندیشید، حتی واکاوی‌اش کرد تا بتوان آینده‌ای از آنِ خود در این حوزه ساخت، روند رو به رشد و یا بالعکس رو به افول بودن حوزه در کشورمان است.

ایران در جهان اسلام رتبه‌ی نخست تولید بازی‌های کامپیوتری را داراست اما در میان گردش مالی ۵۰۰ میلیون دلاری امسال بازی‌های کامپیوتری، جایگاه ما کجاست و چه مقدار از این بازار را در اختیار داریم؟ بررسی این امر نیازمند پرداخت به نقش سازندگان، دولت و مردم در پیشرفت این صنعت است. (بیشتر…)

برنامه‌نویس خوبی باشیم!

یک برنامه‌نویس خوب

طبق عادت اینترنت‌گردی که دارم، به یه پست جالب برخوردم که بد ندیدم که ترجمه‌ش رو براتون بذارم. این دوست از زبان تجربه، پنج نکته‌ای که هر برنامه‌نویس حین کار بر روی یک پروژه باید در نظر داشته باشه (جدا از کار اصلی یعنی کدنویسی) رو نوشته و منم براتون ترجمه کردم که خوندنش خالی از لطف نیست. (بیشتر…)